Twitch kuru sabitledi. Türk Lirası ile abonelik!

Twitch'te uzun süredir beklenen ama zorluklarla gelen özellik ile karşı karşıyayız.


1
7 shares, 1 point
Twitch de Türk Lirası ile abonelik dönemi

Twitch’teki çoğu yayıncının da bu durumdan hoşnut olmadığı biliniyor. Çünkü döviz kurundaki fark, hatta farkı geçelim döviz olması bile ayrı bir dert aslında. Çünkü Twitch’in bazı ülkelerde dövizi sabitlediğini ya da o ülkenin yerli para birimi ile abonelik imkanı sunduğunu da belirtelim.

He bir de Twitch’in, Türkiye kitlesine veya yayıncılarına da pek değer verdiğini de söyleyemeyiz. Hali hazırda son zamanlarda yayıncılar ile alakalı bir çok sorun yaşandı. Bunlardan en basiti banlanmalar ve haksız tavırlar, ilgisizlik diyebiliriz. Hal böyleyken Twitch’in saçma sapan kullanıcısı az olan ülkelerde dahi server açması bizim ülkemizde açmaması da ayrı bir dert. Bunu Jahrein’de belirtmişti.

Neyse konumuza dönelim artık. Twitch’e mobil için “coin” sistemi ile abone olma geldi. Peki nedir bu sistem? Twitch çok isteneni sonunda yaptı ama nasıl yaptı: Kuru sabitleyip Türk Lirası üzerinden satış başladı. Ancak istenilen fiyat 40 TL olunca insanların ve yayıncıların şaşırmaması bir hayli zor. Çünkü döviz ile dahi bu ücret 34-35 TL’ye dayanıyordu. Hem de doların günümzde 5.5 kadar olması da cabası 🙂

Twitch'te TL ile abonelik dönemi
Twitch kurları sabitledi! Artık TL ile abonelik alınıyor!

TL ile Twitch aboneliği ne kadar? Alınır mı?

Aboneliğin TL olarak coin sistemi ile alınması 40 TL olarak ortaya çıktı. Bu rakam İOS ve Android’e göre ufak değişiklikler yaşayabilir. Siz bu durumu nasıl karşılıyorsunuz görüşlerinizi lütfen belirtin.

Başka bir haber: Berkcan Güven ve Jahrein’den ödül törenleri için çarpıcı açıklama!


Like it? Share with your friends!

1
7 shares, 1 point

What's Your Reaction?

Şaşkın Şaşkın
4
Şaşkın
ne? ne?
2
ne?
üzgün üzgün
7
üzgün
Kızgın Kızgın
3
Kızgın
süper süper
1
süper
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
asosyel asosyel
6
asosyel
beğendim beğendim
4
beğendim
güldüm güldüm
5
güldüm
4dudeYaso

18 yaşına yeni giren Yasin, girişimcilik ve web tarafında kodlama ile uğraşmakta. 5 Ekim 2017 tarihinde ilk ve en büyük Twitch haber medyası MagazinTwitch'i kurdum. Şuanda 120 bin takipçiye sahip olan haber platformumu her geçen gün büyütmek ve daha iyi yerlere getirmek için çalışıyorum.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir