Shroud da artık Mixerde!


0
shroud artık mixerde

Son zamanlarda Twitch‘in en dişli rakibi olarak tanıdığımız Mixer, popüler yayıncılar ile anlaşmaya devam ediyor. Önceki anlaşması ile Twitch’in en yüksek takipçisine sahip olan Ninja‘yı kendi sitesine transfer etmişti. 2. anlaşması Shroud ile oldu.

shroud da artık mixerde

Mixer’e geçtiğini Twitter’dan ” Same shroud. New home ” sözü ile duyuran Shroud, açtığı ilk canlı yayında anlık olarak 78.000 kişiyi gördü. Yayının sonunda takipçi sayısı 360.000 idi. Şuan ki güncel takipçi sayısı 555.000.

ninja mixer

Ninja’nında geçtiğimiz aylarda Mixere geçtiğini biliyoruz. Ninja Mixer üzerinden yaptığı ilk yayında ortalama olarak 61.500 kişi tarafından izlenmiş ve anlık olarak 81.000 izleyiciye ulaşmıştı. 1 Ağustosda Mixer’e geçtiğini duyuran Ninja’nın şuan ki güncel takipçi sayısı 2.531.732‘dir.

Mixer neden tercih ediliyor?

Mixer yeni popüler olmaya başlayan bir canlı yayın platformu olsa da Microsoft gibi çok köklü bir şirketin projesidir. Bu sayede Shroud ve Ninja gibi yayıncılara cazip teklifler sunabiliyor, anlaşmaya varabiliyorlar. Yanı sıra Mixer’in tercih sebeplerinden birisi canlı yayın sunucuları. Mixer üzerinden 10.000 bitrade ile canlı yayın yapabiliyorsunuz. Rakip canlı yayın platformlarında bu sayı maksimum 8.000 bitrade ile sınırlandırılmış.

mixer vs twitch

Türk Twitch yayıncıları Mixer’e geçecek mi?

Twitch Türkiye topluluğunun pek çok şikayeti var en başında da iletişimsizlik problemi geliyor. Twitch’den ayrılan Mervan Tepelioğlu, Levent Balım gibi isimler Facebook ile anlaşmalı olarak yayın yapıyorlar. Mixer’e geçecek Türk Twitch yayıncıları hakkında şuanda net bir bilgi yok.


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın
ne? ne?
6
ne?
üzgün üzgün
4
üzgün
Kızgın Kızgın
2
Kızgın
süper süper
6
süper
Eğlenceli Eğlenceli
5
Eğlenceli
asosyel asosyel
4
asosyel
beğendim beğendim
2
beğendim
güldüm güldüm
3
güldüm
Unk4st

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir