ABD Başkanı Trump Twitch’te yayın açmaya başladı

ABD Başkanı Donald Trump, Twitch yayını açtı. İlk yayınında gündeme oturan Trump, Twitch yayınlarına devam edecek mi? İşte ilk yayınındaki başarı!


1
1 point
Donald Trump Twitch Yayını Açtı

ABD Başkanı Donald Trump, aldığı kararlarla son yıllarda gündemden düşmüyor. Yakın zamanda teknoloji gündeminde Trump’ın adı Çin ile ABD arasında yaşanan kriz patlak verdi. Çin teknoloji devi Huawei’yi kara listesine alan Trump, bu kararıyla dünya gündemine oturmuştu.Ancak şimdi karşımıza Amazon’un canlı yayın platformu olan Twitch ile çıkıyor. Basın toplantılarında çocukların video oyunları ile yanlış davranışları öğrendiği için içerik platformlarını eleştiren Trump, dünyanın en popüler canlı yayın platformu olan Twitch’de ilk yayınını açtı.

Peki Trump, ilk yayın açan siyasetçi mi?

Donald Trump Twitch yayını açtı.
Donald Trump Twitch yayıncılığına başlıyor.

Ancak şunu belirtmeliyiz ki TrumpTwitch’te canlı yayın yapan ilk ABD’li siyasetçi değil. Ondan önce Demokratlar’dan Bernie Sanders ve Andrew Yang Twitch’te yayın açmıştı.

Twitch’te açtığı ilk yayın başarısı

Trump’ın sosyal medyayı ve en çok da Twitter’ı çok yoğun kullandığı ve oradan önemli ve büyük bir kitleye seslenebildiğini görebilmekteyiz. 65 milyonluk takipçi kitlesine sahip olan ABD Başkanı, platformun en çok takip edilen hesapları listesinde ilk 10’da. Sosyal medyadaki mecra sayısını arttırmaya giden Trump, Twitch’te yaptığı yayında totalde 200 bin izlenme aldı ve bir yayında yaklaşık 50 bin takipçiye sahip oldu.

Trump’un Twitch kanalı

Sosyal medyayı yoğun ve etkili kullanan Trump, yeni seçim dönemi çalışmaları için yeni neslin aktif bir şekilde yer aldığı Twitch platformunda canlı yayın orada mitinglerini paylaşmayı ve oradan seçim için bağış toplamayı planlıyor. Trump’un Twitch hesabı şimdiden 50 bin takipçiye ulaştı. Amazon’a ait olan Twitch platformuna Trump’un katılması, Amazon’un sahibi Jeff Bezos ve Donald Trump arasındaki gerilemle beraber iyice ilginç durum aldı.

Donald Trump her fırsatta Washington Post ve Bezos arasındaki ilişkiden hoşlanmadığını söylüyor olmasına rağmen Amazon’un platformu olan Twitch üzerinden mitinglerini yayınlıyor. Bakalım ilerleyen günlerde neler olacak

Başka bir haber: Yayında cinnet geçiren Twitch yayıncısı banlandı! okumak için tıkla


Like it? Share with your friends!

1
1 point

What's Your Reaction?

Şaşkın Şaşkın
5
Şaşkın
ne? ne?
2
ne?
üzgün üzgün
6
üzgün
Kızgın Kızgın
4
Kızgın
süper süper
2
süper
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
asosyel asosyel
0
asosyel
beğendim beğendim
6
beğendim
güldüm güldüm
6
güldüm
4dudeYaso

18 yaşına yeni giren Yasin, girişimcilik ve web tarafında kodlama ile uğraşmakta. 5 Ekim 2017 tarihinde ilk ve en büyük Twitch haber medyası MagazinTwitch'i kurdum. Şuanda 120 bin takipçiye sahip olan haber platformumu her geçen gün büyütmek ve daha iyi yerlere getirmek için çalışıyorum.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir